Honor Magic 6, Magic 5 Pro’yu gölgede bırakacak

Honor, 21 Aralık’ta Çin’de Honor 90 GT ve Honor Pad 9 tabletini tanıtacak. Bu cihazların lansmanının ardından, şirketin amiral gemisi telefon serisi olan Magic 6 serisine odaklanması bekleniyor. Bu serinin 2024 Ocak ayının ikinci haftasında piyasaya sürülme ihtimali var. Weibo’da ortaya çıkan yeni bir sızıntı, standart Magic 6 modelinin tüm özelliklerini ifşa etti. Ancak okuyucuların, bazı detayların doğru olmayabileceğini göz önünde bulundurarak raporu bir miktar şüpheyle karşılamaları tavsiye ediliyor.

Kaynaklara göre, ekran, performans, pil ömrü ve fotoğrafçılık gibi alanlarda iyileştirmeler içerecek olan Honor Magic 6, Honor Magic 5 Pro’ya göre kapsamlı bir yükseltme olacak.

Honor Magic 6‘nın, 3840Hz PWM karartma özelliği sunan dört yönlü kavisli bir OLED panelle gelmesi bekleniyor. Ayrıca, Magic 5 Pro’daki göz korumasından daha iyi olduğu söylenen Oasis göz koruma özelliği ile donatılacak. Daha iyi düşme direnci için Magic 6’nın ekranı, Honor’un Jurhino ekran koruma camı ile korunacak.

Honor Magic 6, Magic 5 Pro’yu gölgede bırakacak

Cihazın içerisinde, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ve 66W hızlı şarjı destekleyen 5,800mAh Qinghai Gölü bataryası bulunacak. Yakın zamanda çıkan bir rapora göre Magic 6, kablosuz şarjı destekleyecek. Ayrıca, cihazda özel bir güvenlik çipi, C1 radyo frekansı geliştirme çipi bulunacak ve uydu iletişimini destekleyeceği söyleniyor.

Honor Magic 6 Porsche Tasarımı’nın görseli, standart Magic 6 modelinin Porsche modeline kıyasla daha sade bir tasarıma sahip olabileceğini öneriyor.

Arka kamera kurulumunda, değişken diyafram ve OIS desteği bulunan 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 50 megapiksel periskop telefoto kamera yer alacak. Android 14 tabanlı Magic 8.0 işletim sistemi ile çalışacak olan cihazın, IP68 dereceli toz ve suya dayanıklı bir gövdeye sahip olacağı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir