Apple Vision Pro çıkış tarihi büyük oranda netleşti

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yeni raporuna göre “gelecek yılın başı” şubat ayı kadar erken bir tarih anlamına geliyor. Apple’ın, cihazları ocak ayının sonuna kadar tüketicilere hazır hale getirme niyetiyle son birkaç hafta içinde kulaklığın Çin’deki üretimini artırdığı bildirildi. Plan, Vision Pro’yu bundan sonraki ay kullanıma sunmak.

Üretimi artırmanın yanı sıra Apple’ın geliştiricilere, kulaklık için uygulamalarını en yeni araçlarla test etmelerini ve yazılımlarını geri bildirim için şirkete göndermelerini bildiren bir e-posta gönderdiği bildirildi. Gurman, bunun cihazın piyasaya sürülmesinin yaklaştığının bir başka işareti olduğunu söylüyor.

Apple Vision Pro çıkış tarihi büyük oranda netleşti

Gurman, raporunda Apple’ın tamamen yeni bir ürün kategorisi başlatmak için attığı adımları da detaylandırdı. Şirket en son 2015 yılında Apple Watch’u satmaya başladığında yepyeni bir ürün tanıtmıştı ancak Vision Pro, piyasaya sürülmesi için titiz bir planlama gerektiren farklı bir canavar.

Kulaklıklı mikrofon setinin birden fazla olası konfigürasyonu olduğundan ve her müşterinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirilebildiğinden, Apple görünüşe göre ocak ayında her perakende mağazasından en az iki personelini eğitim için genel merkezine gönderecek. Orada, cihazın kafa bandını ve ışık contalarını nasıl takacaklarının yanı sıra reçeteli lensleri nasıl takacakları da öğretilecek. Vision Pro, satışa çıktığında müşterilere 3.499 dolara mal olacak ancak Gurman daha önce Apple’ın 1.500 ila 2.500 dolar arasında maliyete sahip daha uygun fiyatlı (ve daha az güçlü) bir sürüm üzerinde çalıştığını bildirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir