İyi Parti’den Özgür Özel’in çağrısına cevap! İstanbul, Ankara ve Murat Kurum açıklaması

İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyeleri, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında bir araya geldi. Toplantının ardından Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu basın toplantısında gündeme ilşkin değerlendirmede bulundu.

Murat Kurum’un adaylığı hakkında soruya cevap veren Zorlu, İYİ Parti’nin İstanbul ve Ankara adaylarının açıklanacağı tarihi de duyurdu.

İSTANBUL, ANKARA VE MURAT KURUM AÇIKLAMASI: GÜZEL BİR REKABET OLACAK

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Murat Kurum’u açıklamasıyla ilgili konuşan Zorlu, ”İstanbul adayımızı açıkladığımızda Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da güzel bir rekabet olacak. Adayımızı yakın zamanda açıklayacağız. Adayımızın son derece hazırlıklı bir bir biçimde bu yarışta olacağını şimdiden söyleyebilirim. İstanbul ve Ankara adaylarımız ocak ayı tamamlanmadan açıklanmış olacak.” ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR ÖZEL’İN ÇAĞRISINA RET

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yerel seçimde birlik çağrısıyla ilgili soruya Zorlu, ”Biz İYİ Parti olarak özellikle son yapılan genel seçimlerde bu sistemin dayatmacı anlayışına karşı bir duruş gösterdik. Biz bu tabloyu yok etmek adına yola çıktık. Verdiğimiz karar çok önemli bir karadır. Bu kararımızın seçmenimizde kabul görmeye başladığını ifade etmek istiyorum.” diye cevap verdi.

5 BÜYÜKŞEHİRİN DAHA ADAYI BELLİ OLDU

Zorlu, GİK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada 5 büyükşehirde daha belediye başkan adaylarını duyurdu.

İYİ Parti’nin Manisa, Adana, Antalya, Kayseri ve Samsun büyükşehir belediye başkan adayları belli oldu.

Buna göre; Manisa’da Gürhan Özcan, Adana’da Ayyüce Türkeş, Antalya’da Nesrin Ünal, Kayseri’de Kazım Yücel ve Samsun’da İmren Nilay Tüfekçi aday gösterildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir