Gazeteciliğin güncel sorunları çalıştayda masaya yatırıldı

Medya Akademisi Derneği (MAKDER) ve Arel Üniversitesi tarafından düzenlenen Gazetecilik ve Medya Çalıştayında gazeteciliğin güncel sorunları ve sürdürülebilirlik masaya yatırıldı. Medya profesyonelleri sundukları bilgilerle çalıştaya katkı sundu.

“Dijital Çağda Gazetecilik ve Sürdürülebilirlik” temalı Gazetecilik ve Medya Çalıştayı Arel Üniversitesi’nde Dr. İrem Yeniceler Kortak moderatörlüğünde gerçekleştirildi. İstanbul Arel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ercan Gegez’in açılış konuşması ile başlayan çalıştay, gazeteciliğin yapısını tartışmaya yönelik belirlenen 6 alt tema kapsamında ele alındı ve alanında uzman sektör profesyonelleri deneyimleri ile gazeteciliğe ışık tuttu.

Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Duygu Dumanlı Kürkçü, çalıştayın önemine işaret etti. Daha sonra medya profesyonelleri birer sunum yaptı. Dijital Çağda Gazetecilikte Yaşanan Problemler başlığıyla MAKDER Başkanı Selçuk Taşdemir, güncel sorunlara değindi. T24 Editörü Çiğdem Akbayrak ve TGRT Haber Editörü Yusuf Ö. Bülbül Dijital Çağda Gazetecilik İş Süreçlerinden bahsetti. Sözcü Gazetesi Spor Editörü Ümit Genç Dijital Çağda Spor Gazeteciliği, Milat Gazetesi Ekonomi Müdürü Fırat İpek Dijital Çağda Ekonomi Gazeteciliği, TV100 Haber Editörü Müge Yücetürk Dijital Çağda Televizyon Haberciliği, İletişim Uzmanı Zuhal Sönmezer ise Dijital Gazeteciliğin Geleceği hakkında sunum yaptı.

MAKDER Başkanı Selçuk Taşdemir, alanında uzman olan gazetecilerin sunumları ve Arel Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinin yoğun katılımı ile Gazetecilik ve Medya Çalıştayı’na önemli katkı sunduklarını belirtti. Taşdemir, “Başta bizleri çalıştayda açılış konuşmaları ile yalnız bırakmayan Arel Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Ercan Gegez hocama İletişim Fakültesi Dekanı Prof Dr. Ayhan Biber hocama Gazetecilik Bölüm Başkanı Duygu Dumanlı Kürkçü hocama, moderatörümüz Dr. İrem Yeniceler Kortak hocama ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz”

Öğrencilerden ilgi 

Çalıştaya gazetecilik bölümü öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Öğrenciler, katılımcıların konuşmalarının ardından soru sormayı ihmal etmedi. Programın sonunda Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Duygu Dumanlı Kürkçü, katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür belgesi sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir