“Epstein” skandalında Fatma Şahin iddiası

Dünyayı sarsan ve birçok ünlü ismin de adının karıştığı Epstein seks skandalına Türkiye’den bir isimde ilginç bir şekilde dahil oldu.

O isim Gaziantep’in AKP’li Belediye Başkanı Fatma Şahin. Fatma Şahin’i bu skadala dahil eden iddai ise skandalda adı geçen Hollywood yıldızı oyuncu John Legend ve Chrissy Legend’a Antepten baklava göndermesi.

Bazı sosyal medya hesapları ünlü oyuncunun paylaşımları üzerinden bu iddiayı ortaya attı. Şahin’in geçmiş yıllarda yaptığı bir paylaşım da bu iddiayı destekler nitelikte. Şahin 2020 yılında yaptığı bir paylaşımda şu ifadelere yer veriyor;

“Dünya çapındaki yıldızların #GaziantepBaklavası sevgisi ne olacak.⠀
UNESCO Gastronomi şehri Gaziantep’in dillere destan baklavasını Gaziantepli Urhanoğlu Közde Künefe Baklava oyuncu Chrissy Teigen ve eşi John Legend’e göndermiş.⠀⠀
#Baklava tadılırken takınılan yüz ifadeleri her şeyi anlatıyor.”

EPSTEİN SKANDALI NEDİR

En küçüğü 14 olmak üzere 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanan ve gözaltında tutulurken hapishanede ölü bulunan Epstein’in dava dosyaları, olaylara ilişkin detayları ortaya koyuyor.

Dosyalar, Epstein’in fuhuş ağına, Ghislaine Maxwell, Uluslararası Adalet Divanında (UAD) İsrail’i savunması planlanan avukat Alan Dershowitz, modellik ajansı sahibi Jean Luc Brunel, Prens Andrew, bilim insanı Stephen Hawking ve birçok önemli şahsın dahil olduğunu ve Epstein’in cinsel istismar suçlarına ortak olduklarını gösteriyor.

EPSTEİN DAVASI NASIL BAŞLADI

Jeffrey Epstein, 2005’te ABD’nin Florida eyaletinde, 14 yaşında bir kızla cinsel ilişkiye girmek için para verdiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Reşit olmayan birçok kız Epstein’in ve arkadaşlarının kendilerini cinsel istismara maruz bıraktığını iddia etse de mahkeme Epstein’i 2008’de tek bir kişiye cinsel istismar uygulamaktan suçlu buldu.

Milyarder, suçlu bulunmasının ardından 13 aylık bir ceza aldı.

New York savcılarının Epstein’i 2019’da fuhuş ağı oluşturmaktan suçlu bulmasının ardından, milyarder gözaltında tutulurken hapishanede ölü bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir