Apple’ın Vision Pro modeli, her anlamda ağırlığını hissettiriyor

Apple’ın merakla beklenen yeni ürünü Apple Vision Pro, ön siparişe açıldı ve ilk siparişlerin 2 Şubat’ta teslim edilmesi bekleniyor. Apple, bu başlık altındaki ürün hakkında detayları geçen yıl açıklamıştı, ancak daha spesifik bilgileri yeni paylaşmaya başladı.

Apple Vision Pro, yalnızca 15 önceden yüklenmiş uygulama ile gelecek ve bunların çoğu Apple’dan beklenildiği gibi. Ancak, Netflix, YouTube ve Spotify gibi popüler uygulamaları desteklemeyeceğini öğrenmek sürpriz oldu. Kullanıcıların bu hizmetlere erişmek için alternatif yöntemler bulmaları gerekecek ve şu an için en verimli yol, bir tarayıcı üzerinden erişim sağlamak gibi görünüyor.

Apple Vision Pro‘nun ağırlığı konusunda Apple, birçok kişinin şüphelendiği bir detayı doğruladı – Vision Pro oldukça ağır. Ağırlığı, yapılandırmaya bağlı olarak 1.3 pound (601 gram) ile 1.4 pound (648.6 gram) arasında değişiyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, bu ağırlık yaklaşık üç iPhone 15 Pro Max veya bir 12.9 inç iPad Pro ile eşdeğer.

Apple’ın Vision Pro modeli, her anlamda ağırlığını hissettiriyor

Ünlü teknoloji yorumcusu MKBHD de X/Twitter üzerinde kulaklığın oldukça ağır olduğundan bahsetti. Ayrıca, başka bir 0.77 pound (353 gram) ağırlığında, bir iPhone’dan daha ağır olan ayrı bir pil aksesuarı da dongle ile bağlanması gerekiyor.

Apple, Vision Pro’yu daha rahat kullanabilmek için opsiyonel bir çift döngülü bandı da dahil ediyor. Ancak bu bandın ağırlığın neden olduğu rahatsızlığı ne kadar azaltacağı henüz belirsiz.

Dolayısıyla, Apple Vision Pro etkileyici özelliklere ve geleceğe yönelik özelliklere sahip olmasına rağmen, fiziksel talepleri ve yazılım eksiklikleri nedeniyle pratik uygulaması engellenebilir. Apple’ın bu endişeleri ele alıp vaat ettiği sürükleyici VR deneyimini sunup sunamayacağını zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir