Bakan Soylu, ‘Can Kayıpları Düşük Gösteriliyor’ İddialarına Yanıt Verdi

İçişleri Bakanı Soylu, 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 45 bin 968’e yükseldiğini duyurdu. Soylu ayrıca, ‘Bunların içerisinde 4 bin 267 Suriyeli kardeşimiz var‘ dedi.

Bakan Soylu, Hatay AFAD İl Koordinasyon Merkezindeki koordinasyon toplantısı sonrası Kahramanmaraş merkezli depremlerde son can kaybı rakamlarını verdi.

Soylu, “Bugüne kadar enkazlarda, hastanelerde hayatını kaybeden vatandaşımızın, depremzedelerimizin sayısı 45 bin 968. Bunların içerisinde 4 bin 267 Suriyeli kardeşimiz var” ifadelerini kullandı.

Soylu ölü sayısının düşük gösterildiği iddialarıyla ilgili ise şunları söyledi: “Ne rakam varsa burada milletimizle paylaşıyoruz. Bunu niçin eksik söyleyelim, az söyleyelim?”

Soylu’nun konuyla ilgili yaptığı açıklamaların öne çıkan bölümü şöyle: 

‘Ne rakam varsa burada milletimizle paylaşıyoruz. Çünkü bazı gerek sosyal medyalarda gerek bazı yazar çizerlerde ‘İşte ölüm sayısı şu kadar ama bunlar şu kadarını söylüyorlar.’ Bunu niçin eksik söyleyelim, az söyleyelim? Çünkü burada her biri kendisi her bir başına bir hukukun parçasıdır. Kimisi miras hukukunun parçasıdır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir