Aldıkları Risklerle Kariyerlerini Bambaşka Seviyelere Taşıyan Birbirinden Yetenekli Oyuncular

Genelde bazı kişiler risk almadan başarı elde edilemeyeceğini söyler. Ancak bazı durumlarda ne kadar risk alsanız da sizi başarıya götürmeyebilir. Bu içerikte sizlere birbirinden yetenekli oyuncuların istedikleri rolleri elde etmek için aldıkları risklerden bahsedeceğiz. Gelin hep birlikte bu oyuncuların neler yaptıklarına bir göz atalım…?

Kaynak: https://twistedsifter.com/2023/03/16-…

1. Brian d’arcy James, 2018 yapımı olan Ay’da İlk İnsan filminde pilot rolünü üstlenmek için arkadaşından ödünç aldığı uçağa sürdü.

James, arkadaşından ödünç aldığı uçağı ve uçuş tulumuyla akıl almaz fotoğraflar çekip yönetmenlere göndermişti. Yaptığı açıklamalarda ise bu rolü çok istediğini ve bu yüzden risk aldığını açıkladı.

2. Geena Davis, 1991 yapımı olan Thelma ve Louise’in senaryosunu ilk okuduğunda deliye döndü!

Geena Davis bu rolü canlandırmayı çok istedi ve çok çalıştı. Her şey istediği gibi gitmese de çok çalıştı ve hatalarını düzeltti. Davis’in azmini ve kararlığını gören yönetmenler ona bir şans verip görüşmeye çağırmıştır.

3. Ünlü şarkıcı Madonna, kendi yönettiği bir biyografik filminde başrol olarak Julia Garner’i oynatmak istemişti.

Julie Garner bu teklifi kabul etti ve eğitim kampına gönderildi. Burada Madonna ile günde 11 saat koreografi, dans, okuma ve şarkı söyleme eğitimi aldı. Ama ne yazık ki bu kadar emek vermesine rağmen film tozlu raflara kaldırıldı.

4. Ben Affleck, 1998 yapımı Armageddon filmindeki rolü üstlenmek için bebek dişlerini yaptırdı.

Yönetmen Michael Bay, bu süt dişleriyle o kadar da sert ve kahramanca görünmediği için Affleck’in dişlerini yaptırdı. Yönetmenin istediği imajı ve dişleri yakalayabilmek için haftada 8 saat toplantı yaptı.

5. Lea Michele, 2009 yapımı olan Glee dizi seçmelere giderken trafik kazası geçirdi.

Mickele, dizinin seçmelerine giderken yolda talihsiz bir trafik kazası geçirmiştir ancak bu ona engel değildi. Seçmeler esnasında saçlarını düzeltirken kazadan kalma çam parçaları dökülüyordu. Hayatta bu kadar azimli ve kararlı olsak her şeyi başarabiliriz.

6. Jada Pinkett Smith, 2014 yapımı olan Gotham’ın dizisinin seçmelerinde canlandırmak istediği karaktere bürünerek geldi.

Smith, seçmelere kısa bir peruk ve uzun bir elbiseyle gelerek kendini adete canlandıracağı karaktere hazırlamıştı.

7. Samuel L Jackson, Mark Millar’ın vazgeçilmez kurgusal karakteri olan Nick Fury için anlaşma yaptı.

Jackson, Fury’nin yüzü olmaya devam etmek için bir tek şartı vardı: Marvel Comics’e ait tüm uyarlamalarda kendi canlandıracaktı.

8. Andrew Garfield, arkadaşlarını yalancı çıkarmamak için 1 yıl şarkı kursuna gitti.

Andrew Garfield’ın masaj terapisti Greg Miele, Tick, Tick…Boom seçmelerde Garfield’in şarkı söyleyip söyleyemediği sorulduğunda evet yanıtı verdi. Ancak Garfield şarkı söylemede o kadar yetenekli değildi. Bunun üzerine arkadaşını yalancı çıkarmamak için bir yıl şarkı kursuna gitti ve piyano dersleri aldı.

9. Jameela Jamil, 2016 yapımı The Good Place dizisindeki rolü canlandırmak için yalan söyledi.

Jameela Jamil, The Good Place’deki rol için mükemmel bir seçimdi ancak rolü alabilmek için yalan söyledi. Seçmelerde oyuncu deneyiminin olduğunu söylemişti ancak öyle değildi. Bunun yanı sıra dizinin yazarı Michael Schur, doğaçlama konusunda tecrübesi olup olmadığını sorduğunda da yalan söylemişti.

10. Jessica Biel, 2006 yapımı Sihirbaz filminin seçmeleri için 19. yüzyıldan kalma bir prenses kıyafeti ile geldi.

Biel’in seçmelerden sonra yaptığı açıklama ise şöyleydi: ‘Ya benimle alay edeceklerdi ya da bayılacaklardı’. Seçmelere bu kıyafetle gitmek büyük bir cesaret gerektiğini söylememiz gerekiyor.

11. Anne Hathaway, 2005 yapımı Brokeback Dağı filminde oynamak için yalan söyledi.

Anne Hathaway, ata binebileceğini ve daha önceden de atlara karşı ilgili olduğunu söyledi. Bu filmde rol alabilmek için yalan söylese de at sürme konusunda o kadar da kötü olmadığını kanıtladı.

12. Chloe Grace Moretz, 2011 yapımı Hugo filminde yer alabilmek için kendisinin bir İngiliz olduğu yalanını söyledi.

Hatta Cambridgeshire’da at yetiştiren ebeveynlerle birlikte yaşadığına dair bir hikaye bile uydurmuştu.

13. 2020 yapımı Normal People dizisinde oynayan Paul Mescal’ın aslında ehliyeti yoktu.

Mescal, seçmelerde rol almak için ehliyetinin olduğunu söyledi. Ancak Entertainment Weekly dergisinde yaptığı bir açıklamada ise menajerinin yalan söylediğini ve rolü kaybetmemek için onu desteklediğini belirtti.

14. İdris Elba, 2002 yapımı The Wire dizisinde rol alabilmek için bir Amerikalı gibi davranması gerektiğini söylendi.

Oyuncu yönetmeni Alexa Fogel, seçmelerde Elba’nın bir Amerikalı gibi davranmasını söyledi. Ancak İdris bunu doğru bulmadı ve Fogel’ı dinlemedi. Bu davranışından dolayı Elba oyuncu kadrosuna girmeyi başarmıştı.

15. Seçmelerde Margot Robbie kendini rolüne fazla kaptırıp Leonardo DiCaprio’ya tokat attı.

Yaptığı bu hareketten dolayı kariyeri biteceğini sanıyorsunuz değil mi? Aksine Leonardo DiCaprio’nun hoşuna gitmişti ve tekrardan vurmasını istedi.

16. 2019 yapımı olan Ritüel filminin seçmelerinde Vilhelm Blomgren, ormanın derinliklerine yürümesini ve rolünü orada canlandırması istendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*